Agata Teperek

Agata Teperek (ur. 1988) – nosi ją po świecie (studiowała do tej pory w Niemczech, Finlandii, Szwecji i Estonii, a to jeszcze nie koniec), zdarza jej się być w kilku miejscach jednocześnie, czasem gubi się we własnym życiorysie, lubi lotniska i tylko czeka na turbulencje. Dla zasady nie wstaje przed wschodem słońca, nie pija kawy i nie jada skorupiaków. Uzależniona od zielonej herbaty, najchętniej pracuje w nocy. „Po pracy” chodzi do kina na nudne filmy, których nikt inny nie chce oglądać. Kulturoznawczyni i literaturoznawczyni, tłumaczy z języka niemieckiego i szwedzkiego – głównie teksty naukowe i autobiograficzne.

Tłumaczone
książki

Życie sąsiadów obserwowanych przez okno jest niezwykle inspirujące dla samotnej pisarki. Ale czy uda się zapobiec nieszczęściu? I co jest prawdą a co wytworem wyobraźni?
Powieść o uwięzieniu między moralnością a pożądaniem. Jak daleko pójdziesz w swoich fantazjach?
Zimna i wyrachowana. Śledcza Leona na tropie grupy handlującej ludzkimi organami. Czy może działać bez emocji, gdy sprawa dotyczy jej samej?
Seks, narkotyki i przestępczy półświatek – Jens Lapidus odkrywa mroczne oblicze Sztokholmu. Mocne zakończenie bestsellerowej trylogii.
Niezapomniane Święta w wersji vege.
Paryż ożywa na kartach powieści. Zabawna i mądra historia o tym, jak coś nieoczekiwanego potrafi wywrócić do góry nogami przewidywalne życie.
Ten przewodnik po świecie dzikich roślin może zmienić Twoje życie!
Zielona spiżarnia to podpowiedź, jak się odnaleźć w świecie natury.
Nieszablonowa policjantka Leona powraca w nowej powieści i balansuje na granicy prawa, by wykryć sprawców ataku terrorystycznego.
Zapomnijcie o duńskim hygge, szwedzki lagom jest lepszy dla waszego zdrowia - “The Times”.
Świat, który jednych pozbawia szans, a innym daje ogromne profity.
Pierwszy tom cyklu o Leonie, intrygujący kryminał o zuchwałej przestępczości w deszczowym współczesnym Sztokholmie.