Dawid Grzelak

Dawid Grzelak to artysta wizualny, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Obserwuje, rejestruje i nazywa zdarzenia oraz emocje – najczęściej z pozycji outsidera. Nie boi się opowiadać o swoich lękach, poszukiwaniu własnej tożsamości i problemach osób queer.

Szerszemu gronu odbiorców znany jest jako fotograf, który na swoim koncie ma między innymi kilkuletnią współpracę z polskimi edycjami magazynu „i-D" oraz „Vice". Na swoim graficznym koncie ma przede wszystkim identyfikacje wizualne tras koncertowych i projekty poligrafii płyt. Jego projekt do "Młodości" Ralpha Kaminskiego zdobył 6 miejsce w plebiscycie Cover AwArts 2019.

Jest absolwentem Akademii Fotografii w Warszawie, a w 2022 roku uzyskał tytuł magistra sztuki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Powiązane
książki

Intelekt, szczerość, nieprzeciętność! Poznajcie Elizabeth Zott, przebojową chemiczkę, która z dnia na dzień stała się gwiazdą telewizji i ikoną kobiet w latach 50. Bestseller „New York Timesa. Powieść, którą trzeba przeczytać!
Kiedy pojawia się myśl, że nadchodzi starość? Ta książka pomaga ją oswoić, ale pokazuje też, że wbrew pozorom może tętnić życiem bardziej niż za młodu. I że właśnie wtedy można poczuć wolność.
Historia genialnej pianistki – Clary Schumann – i jej walki o prawo do kształtowania własnej przyszłości. Porywająca opowieść o miłości do muzyki i wielkim talencie tłamszonym przez konwenanse epoki.
Ocalenie komuś życia nie oznacza jeszcze szczęśliwego zakończenia. Bo nigdy nie wiesz, co to znaczy naprawdę kogoś ocalić.
Szedł po trupach, aż wspiął się na szczyt. Jest szefem wydziału zabójstw policji w Kopenhadze. Czy Fabian Risk go zdemaskuje? Mroczny thriller – numer 1 na listach bestsellerów w Szwecji i w Norwegii.
Autor międzynarodowego bestsellera „Shantaram” powraca, by wskazać drogę osiągnięcia wewnętrznego spokoju w niespokojnych czasach.
Porywająca historia powstania imperium Christiana Diora. Poznaj świat przepięknych kreacji, przepychu i pokazów mody.
Biografia, która ujawnia prawdę o życiu geniusza i poety tyle wielkiego, co tajemniczego... 700 lat od śmierci Dantego historycy nadal tropią nowe informacje.