Katarzyna Jasiołek w Warszawie

15 lutego 2022, 19.00, Wolskie Centrum Kultury, ul. Działdowska 6, Warszawa

Zapraszamy na spotkanie z autorką Opakowania, czyli perfumowanie śledzia. Spotkanie organizowane jest w cyklu „Blok urbanistyczny”, podczas którego odbywają się dyskusje na temat faktycznie istniejącej, a niekoniecznie namacalnej architektury miasta, jego struktury powstającej w działaniu i projektowanej wciąż na nowo. To rozmowa i refleksja o mieście wielowymiarowym i wielogatunkowym, przestrzeni zmian i trwania – takiej, w której nieustannie rozgrywanych jest szereg interesów, a ich reperkusje pociągają za sobą kolejne działania, rozbudzają pragnienia, lub przeciwnie, pozbawiają złudzeń. Tak rozumianemu miastu przyglądamy się wspólnie z autorami i autorkami publikacji dotyczących jego różnych aspektów: od mieszkalnictwa i budownictwa, przez muzykę i krajobraz dźwiękowy, po seksualność i inne aktywności mieszkańców i mieszkanek.
Dotychczas gośćmi Bloku urbanistycznego byli: Joanna Erbel, Stanisław Łubieński, Artur Jerzy Filip, Filip Springer, Olga Grabiwoda i Dominika Janicka, Dorota Kotas, Radosław Tereszczuk i Karol Su/ka, Barbara Lewenstein, Ewa Stusińska, Mateusz Gierszon, Marcin Dymiter, Agata Szydłowska. Spotkania prowadzi Xawery Stańczyk.

Spotkania, o ile to możliwe, odbywają się stacjonarnie z udziałem publiczności i są transmitowane online na Facebooku gospodarza spotkania, a nagrania trafiają na YouTube Wolskiego Centrum Kultury.