Bańkowska, Dzimira-Zarzycka, Papużanka i Czyńska w Warszawie

26 czerwca 2022, 12.00 - 14.00, Big Book Festival, MAŁA WARSZAWA, ul. Otwocka 14, PODWÓRZE; 12.00, MAŁA WARSZAWA, ul. Otwocka 14, PRODUKCJA, Warszawa; 12.00, MAŁA WARSZAWA, ul. Otwocka 14, PRODUKCJA, Warszawa; 16.00, MAŁA WARSZAWA, ul. Otwocka 14, PODWÓRZE, Warszawa

Zapraszamy na spotkanie z Anną Bańkowską, tłumaczką książek Anne z Zielonych Szczytów i Anne z Avonlea podczas BIG BOOK FESTIVAL w Warszawie.

 Zapraszamy na spotkanie WITKACY I KOBIETY z naszą autorką Małgorzatą Czyńską, które odbędzie się w ramach BIG BOOK FESTIVAL.

Uwieczniał je w powieściach i na obrazach. Jedne go fascynowały, z innymi tylko sypiał. Podlotki i matrony, służące i doktorowe. O prawie wszystkich kobietach w życiu Stanisława Ignacego Witkiewicza opowie Małgorzata Czyńska. Wydaliśmy Kobiety z obrazów, Kobiety z obrazów. Nowe historie. Najnowszy tytuł to Witkacy i kobiety. Harem metafizyczny. Z pisarką porozmawia Marta Perchuć-Burzyńska, fragmenty przeczyta Wojciech Chorąży.

Zapraszamy na spotkanie z naszą autorką Karoliną Dzimirą Zarzycką, autorką książki Samotnica. Dwa życia Marii Dulębianki. Dlaczego większość jej obrazów nie przetrwała, po co chciała zasiadać w Sejmie i jaki był jej związek z Marią Konopnicką. O znakomitej malarce, feministce i działaczce społecznej opowie Karolina Dzimira-Zarzycka.

Zapraszamy na spotkanie z naszą autorką Zośką Papużanką, które odbędzie się w ramach BIG BOOK FESTIVAL. Jak znaleźć swoje miejsce na Ziemi, połączyć się z przyrodą i śladami przodków. Czy można być obywatelem świata, czy tylko człowiekiem stąd. I czy chodzenie boso po rosie wystarczy do szczęścia. Rozmawiać będą Zośka Papużanka i Andrzej Muszyński. Wydaliśmy dwie powieści Zośki Papużanki Przez Kąkol.