Bańkowska, Zawadzka, Dzimira-Zarzycka, Grudzińska, Wilk i Chmielarz w Warszawie, Gacek w Poznaniu

25 czerwca 2022, 14.15 - 15.15, 15.15, Imieniny Jana Kochanowskiego, Ogród Krasińskich, plac Krasińskich 3/5, Warszawa; 16.00, MAŁA WARSZAWA, ul. Otwocka 14, PODWÓRZE, Warszawa, 20.00, MAŁA WARSZAWA, ul. Otwocka 14, PODWÓRZE, Warszawa; 14.00, Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, Poznań

Zapraszamy w imieniu Big Book Festival na TURNIEJ WIEDZY I NIEWIEDZY - A CO TY WIESZ O BIG BOOK FESTIVAL?
Z okazji 10. edycji przypomniane zostaną ważne, śmieszne i eksperymentalne wydarzenia festiwalowej dekady. Quizy, zagadki i pytania. W szranki stają dwie drużyny. Publiczność podpowiada i dopinguje. Przypomnijcie sobie, jak razem z Big Book Festival rozruszaliśmy kulturę czytania!
Drużyna Alfa: Hanna Grudzińska, Krzysztof Varga, Anna Sańczuk
Drużyna Omega: Wojciech Chmielarz, Justyna Czechowska, Magdalena Parys
Prowadzi: Justyna Dżbik - Kluge

Zapraszamy na podast komediowy na żywo. CODZIENNE TRUDNOŚCI - KLANCYK I PAULINA WILK
Pionierzy żartobliwych improwizacji oraz teatru impro pytają autorkę Lalek w ogniu. Opowieści z Indii, czym się różni czekanie nad Gangesem od czekania nad Wisłą, stawiają pytania życiowe i abstrakcyjne. A publiczność nie pozostanie bierna!

Gość: Paulina Wilk
Prowadzi: Klancyk

Zapraszamy na spotkania z naszymi autorkami na Imieninach Jana Kochanowskiego. Z Anną Bańkowską od 14.15 do 15.15 - przybywajcie po autografy tłumaczki  Anne z Zielonych Szczytów i Anne z Avonlea, o godzinie 15.15 z Karoliną Dzimirą-Zarzycką, autorką książki Samotnica. Dwa życia Marii Dulębianki oraz o godzinie 15.15 z Magdaleną Zawadzką, autorką książek Gustaw i ja, Taka jestem i już! Moje szczęśliwe wyspy.

 

Zapraszamy na spotkanie z Anną Gacek, autorką książki Ekstaza. Lata 90. Początek, zatytułowane „Kultura, piosenka, moda i lata 90.- które dla wielu są wspomnieniem, ale dla równie licznych - epoką i stylem”. Rozmowę poprowadzi  Ewa Kawiecka, absolwentka Kulturoznawstwo na UAM w Poznaniu.