„Anne z Avonlea” na wyspie Księcia Edwarda na kolanach AUTORKI!

8 czerwca 2022, Anne na wyspie Księcia Edwarda

W świecie Anne dużo się dzieje. Właśnie ukazał się kolejny tom powieści Lucy Maud Montgomery Anne z Avonlea i za sprawą naszej przyjaciołki Bernadety Milewski książka dotarła na wyspę Księcia Edwarda, aby świętować swoje narodziny w nowym tłumaczeniu.

Drugi tom przygód rudowłosej Anne Shirley w znakomitym przekładzie Anny Bańkowskiej, w którym Anne zamierza wyjechać na studia ma kolor lata. Projekty okładek autorstwa Anny Pol budzą Wasz żywy entuzjazm. 
Anne miała studiować jednak los chce inaczej – zostaje w Avonlea, żeby opiekować się tracącą wzrok Marillą. Dostaje posadę w tutejszej szkole, zawiera nowe znajomości z mieszkańcami wioski, a założone przez nią Koło Entuzjastów Avonlea działa coraz prężniej. Do tego wspólnie z Marillą podejmują decyzję o przygarnięciu kilkuletnich bliźniąt: Davy’ego i Dory, które wniosą w ich życie… jeszcze więcej radosnego chaosu. Anne z Avonlea to opowieść nie tylko o zabawnych perypetiach nastolatki, ale też o wchodzeniu w dorosłość i odpowiedzialności za bliskich.
Powieść ukazała się w 1909 roku – zaledwie rok po wydaniu Anne z Zielonych Szczytów, która okazała się ogromnym sukcesem. Zaskoczyło to nawet samą Lucy Maud Montgomery. Wydawca od razu podpisał z autorką umowę na kolejne tomy. Pierwsze polskie wydanie Anne z Avonlea opublikowano w 1924 roku. 

Możecie zamawiać książkę na naszej stronie lub na przykad tuaj:

http://bit.ly/Anne_z_Avonlea

fot. Bernadeta Milewski