Big Book Festival - Marginesy i goście!

25 czerwca 2022, Big Book Festival 2022, MAŁA WARSZAWA, ul. Otwocka 14, Warszawa

W tym roku Big Book Festiwal odwiedzi wielu naszych autorów. Zanotujcie, o której odwiedzić festiwal i zdobyć autograf. Warto posłuchać rozmów, być bliżej książki.

SOBOTA 25 czerwca

Zapraszamy w imieniu Big Book Festival na TURNIEJ WIEDZY I NIEWIEDZY - A CO TY WIESZ O BIG BOOK FESTIVAL?
Z okazji 10. edycji przypomniane zostaną ważne, śmieszne i eksperymentalne wydarzenia festiwalowej dekady. Quizy, zagadki i pytania. W szranki stają dwie drużyny. Publiczność podpowiada i dopinguje. Przypomnijcie sobie, jak razem z Big Book Festival rozruszaliśmy kulturę czytania!
Drużyna Alfa: Hanna Grudzińska, Krzysztof Varga, Anna Sańczuk
Drużyna Omega: Wojciech Chmielarz, Justyna Czechowska, Magdalena Parys
Prowadzi: Justyna Dżbik - Kluge

Zapraszamy na podast komediowy na żywo. CODZIENNE TRUDNOŚCI - KLANCYK I PAULINA WILK
Pionierzy żartobliwych improwizacji oraz teatru impro pytają autorkę Lalek w ogniu. Opowieści z Indii, czym się różni czekanie nad Gangesem od czekania nad Wisłą, stawiają pytania życiowe i abstrakcyjne. A publiczność nie pozostanie bierna!

Gość: Paulina Wilk
Prowadzi: Klancyk

NIEDZIELA 26 czerwca

Zapraszamy na spotkanie z Anną Bańkowską, tłumaczką książek Anne z Zielonych Szczytów Anne z Avonlea podczas BIG BOOK FESTIVAL w Warszawie.

 Zapraszamy na spotkanie WITKACY I KOBIETY z naszą autorką Małgorzatą Czyńską, które odbędzie się w ramach BIG BOOK FESTIVAL.

Uwieczniał je w powieściach i na obrazach. Jedne go fascynowały, z innymi tylko sypiał. Podlotki i matrony, służące i doktorowe. O prawie wszystkich kobietach w życiu Stanisława Ignacego Witkiewicza opowie Małgorzata Czyńska. Wydaliśmy Kobiety z obrazów, Kobiety z obrazów. Nowe historie. Najnowszy tytuł to Witkacy i kobiety. Harem metafizyczny. Z pisarką porozmawia Marta Perchuć-Burzyńska, fragmenty przeczyta Wojciech Chorąży.

Zapraszamy na spotkanie z naszą autorką Karoliną Dzimirą Zarzycką, autorką książki Samotnica. Dwa życia Marii Dulębianki. Dlaczego większość jej obrazów nie przetrwała, po co chciała zasiadać w Sejmie i jaki był jej związek z Marią Konopnicką. O znakomitej malarce, feministce i działaczce społecznej opowie Karolina Dzimira-Zarzycka.

Zapraszamy na spotkanie z naszą autorką Zośką Papużanką, które odbędzie się w ramach BIG BOOK FESTIVAL. Jak znaleźć swoje miejsce na Ziemi, połączyć się z przyrodą i śladami przodków. Czy można być obywatelem świata, czy tylko człowiekiem stąd. I czy chodzenie boso po rosie wystarczy do szczęścia. Rozmawiać będą Zośka Papużanka i Andrzej Muszyński. Wydaliśmy dwie powieści Zośki Papużanki Przez Kąkol.

Godziny spotkań znajdziecie w naszym kalendarzu.